piątek, 23 grudnia 2016

Z Serca Boga do serca żony


Mocne w Panu ŻONY, przeciwstawmy się złu. Ale nie poprzez coraz usilniejsze starania, by wypaść lepiej (bo to nas wprowadzi we frustrację i zniechęcenie). Gdy bowiem widzimy Boże standardy życia rodzinnego, możemy co najwyżej się zbuntować lub ogromnie sfrustrować mówiąc "obniżymy te standardy" lub "muszę się bardziej starać". A to nie tak - nie tędy droga! Bóg wzywa nas do doskonałości, lecz wie, że o własnych siłach do niej nie dojdziemy. Zatem gdy upadasz, wyznaj z prostotą Panu swój grzech, uznaj z pokorą, że nie dajesz rady i idź dalej Jego drogą, a zobaczysz, że twoim oczom ukaże się droga dziecka, droga prosta i pewna, na której nie ma rozpaczy typu "ale jestem beznadziejna", ale ufne przekonanie, że jeśli upadam to wprost w miłujące ramiona Ojca (któryś z papieży tak pięknie to kiedyś ujął).

Zapraszam cię do drogi dziecięctwa duchowego, bo tylko ta droga wydaje mi się słuszna dla nas, które tak bardzo pragniemy kochać i być kochane. W ten sposób staniemy się umiłowanymi dziećmi naszej Matki Maryi, do naśladowania której zachęcam każdą z was w sposób szczególny. Niech Maryja - piękna, piękna i jeszcze piękniejsza stanie się dla nas inspiracją, najdroższą mamą, wzorem i ideałem prawdy, dobra i człowieczeństwa. Ponieważ Ona zrodziła naszego Odkupiciela, Ona jest Panią wszystkich narodów i całego wszechświata, przez Nią jak przez kanał spływają łaski na cały świat - to jest tajemnica tak wielka, że wypada nam w tym momencie zamilknąć i pozostać w radosnym oczekiwaniu na objawienie się reszty tych cudów w swoim czasie... 

Bardzo na was liczę, że będziemy trwać na modlitwie uwielbiając przychodzącego Pana.

3 komentarze:

 1. Cudowny tekst.
  Dziękuję��

  OdpowiedzUsuń
 2. Cudowny jest Jezus, że daje nam swoją Miłość i nigdy nie jesteśmy na to za starzy. To nieprawda, że pierwsza fascynacja Panem mija po fazie nawrócenia, lecz jeśli z głębokości swego serca tęsknisz za doświadczeniem prawdziwej Miłości Boga, On przychodzi w najmniej oczekiwanym momencie, chociaż od nas oczekuje... oczekiwania :)))

  OdpowiedzUsuń
 3. Jeśli tęsknisz to dobrze, bo już Go znasz :) Gorzej jest nie stęsknić za nikim i niczym...

  PS - Piękna rodzina

  OdpowiedzUsuń