Gabinet Psychoterapii

Gabinet Psychoterapii SURSUM CORDA

Zapraszam do kontaktu wszystkie osoby dorosłe, którym do rozwiązania problemu nie wystarczają książki, warsztaty rozwojowe czy psychoedukacyjne oraz spotkania z przyjaciółmi na kawie. Czasem jest tak, że problem przypomina wierzchołek góry lodowej i potrzeba kogoś odpowiednio przygotowanego i przeszkolonego, kto zdecyduje się towarzyszyć Ci w wyprawie w głąb własnego serca. Kogoś, kto nieco z dystansu, ale jednocześnie ze zrozumieniem pomoże Ci spojrzeć na to, co znajduje się pod wodą. Chodzi o to, aby już więcej nie rozbijać się o brzegi góry lodowej, bo własnie jej zakryta część jest często nieuświadomioną przyczyną naszego cierpienia. Na psychoterapię zapraszam osoby, które doświadczają w swoim życiu wewnętrznego bólu, lęku, różnorakich konfliktów czy trudności w budowaniu bliskich relacji międzyludzkich i które rozeznały, że nie chcą tak dalej żyć. Psychoterapia nie jest dla każdego w takim sensie, że nie każdy ma w sobie gotowość do podjęcia kroków do zmiany. Również należy pamiętać, że nie każdy takiej pomocy potrzebuje, ponieważ jako ludzie mamy wiele zasobów, aby radzić sobie z wyzwaniami i trudami codziennego życia. Czasem jednak sięgamy dna, widzimy, że już nie dajemy rady, że oddalamy się od samych siebie i wówczas odpowiedzialna troska za siebie wymaga, by szukać wsparcia. Tak bowiem, jak troszczymy się o własne potrzeby będziemy potrafili troszczyć się o potrzeby innych ludzi. Mądrze rozumiana miłość samego siebie stanie się wówczas fundamentem do budowania innych relacji, da nam potrzebną energię do miłości, pracy i odpoczynku. W pracy kieruję się zasadami dyskrecji zawodowej oraz profesjonalizmem rozumianym jako regularne uczestnictwo w grupach superwizyjnych oraz we własnych szkoleniach. Bliskie jest mi psychodynamiczne rozumienie człowieka, w pracy korzystam jednak z dorobku wszystkich nurtów terapeutycznych widząc w integratywności ogromną szansę, by uszanować człowieka takim, jaki jest i by zastosować w relacji z nim takie metody, które będą mogły mu najbardziej pomóc. 


Zainteresowane osoby proszę o kontakt telefoniczny bądź mailowy. Przyjmuję w poniedziałki, czwartki oraz piątki przy ul. Krasińskiego (budynek Poczty Głównej) oraz w środy przy ul. Krzywoustego (parafia św. Jakuba i Krzysztofa) we Wrocławiu. 


Rejestracja: 602 15 90 45, e-mail: ilona.tarasiuk@gmail.com

Wykształcenie/doświadczenie:

Gabinet Psychoterapii Sursum Corda
Papieski Wydział Teologiczny we Wrocławiu, 4-letnie Studia Podyplomowe Psychoterapii
superwizja grupowa i indywidualna u certyfikowanych superwizorów PTP
własna psychoterapia szkoleniowa
staż psychoterapeutyczny w Dolnośląskim Centrum Zdrowia Psychicznego we Wrocławiu na Oddziale Całodobowym
ponad 1000 godzin szkoleniowych zrealizowanych według autorskich programów
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, studium podyplomowe z Coachingu
Wyższa Szkoła Bankowa we Wrocławiu, studium podyplomowe z Mediacji
Wrocławskie Centrum Rozwoju Społecznego, kurs trenerski
Wydział Nauk Społecznych, Uniwersytet Wrocławski - 5-letnie studia magisterskie„Rola terapeuty jest analogiczna do roli matki zapewniającej dziecku bezpieczną bazę, z której może ono eksplorować świat.”
John Bowlby

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz